Хто не знає свого минулого,
той не вартий майбутнього.
Максим Рильський

Ідея створити етнографічний музей «Народні ремесла» при нашому закладі виникла у 2000 році, і одразу до музею завітали перші відвідувачі.

З часом він став провідним осередком національно-патріотичного виховання, гармонійного розвитку дітей, залучення молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу.

Експозиції сформовані з робіт, зібраних внаслідок пошукової роботи гуртків, а також авторських робіт виконаних вихованцями та керівниками гуртків закладу.

Приміщення музею умовно поділено на дві кімнати. Перша кімната представляє внутрішній інтер’єр селянської хати кінця ХІХ початку ХХ ст.

Особливу увагу при вході в музей привертає велика  «вариста» українська піч. Біля печі розташоване  «покуття» – місце, де зберігались предмети вищої культурної цінності сім’ї: стіл, хліб-сіль, ікони, рушники тощо.

Також в музеї зібрані найдавніші, найулюбленіші і найпоширеніші види декоративно-ужиткового мистецтва, як то українська народна вишивка, писанкарство, настінний розпис, колекції народної та сучасної  іграшки, жіночого та чоловічого одягу.

В експозиції другої кімнати переплелися трипілля та козаччина,  зібрані колекції інструментів для дерево- та металообробки, сільськогосподарські знаряддя праці, тощо.

На базі музею постійно проводяться пізнавальні та навчальні екскурсії, виховні години, народознавчі свята за участю  вихованців та гостей.

Експозиції «Запорізька січ», «Писанкарство в Україні», «Сорочинський ярмарок», «Вишивальне мистецтво в  Україні» та інші експонати музею представляються на заходах різних рівнів: під час проведення Дня відкритих дверей закладу, «Дня козацтва», конкурсу фото відеоаматорів «Погляд майстра», виставці «Полтава вишивана», святі «Великодня писанка».

З експозиціями музею знайомляться учасники семінарів, слухачі курсів підвищення кваліфікації, студенти під час проходження практики, учасники конкурсів учнівської молоді, які проводять на базі закладу.

Для гостей нашого закладу двері музею народних ремесел завжди люб’язно відчинені